Pracujemy codziennie. E-wizyta w 15 minut

Terapia medyczną marihuaną

Medyczna marihuana pierwsza konsultacja

Konsultacja lekarska
Kwalifikacja do leczenia
Wsparcie Pacjenta przez lekarza
wystawienie e-Recepty

139.00 zł

Medyczna Marihuana każda kolejna konsultacja

Konsultacja lekarska
Wsparcie Pacjenta przez lekarza
wystawienie e-Recepty

111.00 zł
Kod rabatowy na kolejną wizytę -20% taniej!

(Po opłaceniu otrzymasz kod rabatowy na e-mail)

Cennik

Leczenie marihuaną – cena. Ile kosztuje leczenie medyczną marihuaną w Polsce?

Koszty podjęcia terapii marihuaną medyczną nie są najmniejsze. Jednakże korzystny wpływ i bardzo szerokie spektrum działania środków z marihuana medyczną jest warte wydania pieniędzy. Wielu pacjentów po rozpoczęciu tego rodzaju terapii może z czasem znacznie ograniczyć ilość innych stosowanych leków, dzięki czemu zmniejszają się ich regularne wydatki. Do kosztów leczenia medyczną marihuaną należy zaliczyć nie tylko samą cenę środków leczniczych, lecz również zakup niezbędnego sprzętu do przyjmowania marihuany, konsultacje lekarskie oraz koszty następnych recept. Koszty terapii kształtują się mniej więcej w następujący sposób:

Medyczna marihuana – rabat na e-receptę

Pierwsza konsultacja lekarska i dokonanie zamówienia obejmuje pełną kwotę. W przypadku powrotu i skorzystania z usługi ponownie, każdy pacjent może skorzystać z rabatu w wysokości ok. 20%. Sprawia to, że terapia medyczną marihuaną staje się mniej kosztowna i bardziej dostępna dla większej ilości potrzebujących jej pacjentów.

Kto może kupić medyczną marihuanę lub e-recepte na medyczną marihuanę?

Do zakupu medycznej marihuany uprawnione są osoby, które otrzymały odpowiednią receptę. Recepty wystawiane są po wypełnieniu odpowiedniego formularza z ankieta medyczną oraz po konsultacji lekarskiej. Receptę na medyczną marihuanę można otrzymać od lekarzy z kwalifikacjami. Żeby kupić lek z medyczną marihuaną trzeba dowiedzieć się, w której aptece jest on dostępny i najlepiej dokonać rezerwacji. Jeśli apteki nie mają leku na stanie muszą dokonać zamówienia i sprowadzić marihuanę medyczną w ciągu kilku dni. W aptece należy przedstawić receptę i poprosić o wystawienie imiennej faktury. Terapię medyczną marihuaną mogą rozpocząć osoby, których schorzenia i dolegliwości zostaną potwierdzone przez lekarza i zostaną potraktowane jako kwalifikacja do tego rodzaju procesu leczniczego.

Cena za leczenie medyczną marihuaną

Koszty leczenia medyczna marihuaną są przede wszystkim uzależnione od ilości dawki zaleconej przez lekarza. W przypadku wielu dolegliwości specjaliści zapisują dawkę dzienną wynoszącą 0,1 g. W takim przypadku zakup 5 gramowego opakowania zapewni 50 dni skutecznego leczenia, a cały koszt wyniesie około 250 zł. Wyższe koszty terapii występują w przypadku stosowania terapii na nowotwory oraz inne, poważne jednostki chorobowe. W takich przypadkach pacjenci najczęściej mają używać około1 grama medycznej marihuany dziennie.

Co otrzymuje pacjent w ramach konsultacji lekarskiej?

Ponosząc koszt konsultacji lekarskiej w celu uzyskania recepty na medyczną marihuanę pacjent może liczyć również na wiele innych usług. Specjalista dokona przeglądu oraz analizy przypadku i dokumentacji medycznej pacjenta. Dzięki temu dopasuje odpowiednią dawkę i rodzaj leku z marihuaną. Ponadto pacjent otrzyma stosowny dokument w postaci zaświadczenia o przeprowadzanej terapii leczniczej. Dzięki temu służby nie będą miały wątpliwości co do legalności stosowania medycznej marihuany w przypadku ewentualnej kontroli.

Czy terapia medyczną marihuaną jest refundowana przez NFZ?

Niestety wciąż terapia i stosowanie medycznej marihuany nie jest w żadnym stopniu refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wciąż jednak wielu specjalistów oraz aktywistów stara się o stworzenie odpowiedniego projektu ustawy, która pozwoliłaby na wprowadzenie możliwości korzystania z medycznej marihuany dla znacznie większego grona pacjentów nie dysponujących wystarczającymi środkami finansowymi.

Na czym polega waporyzacja?

Bardzo często lekarze zalecają przyjmowanie medycznej marihuany za pomocą waporyzatora. Jest to bowiem medyczna metoda stosowania terapii marihuaną. Waporyzator to specjalistyczne urządzenie do bez dymowej inhalacji. Susz zostaje odpowiednio podgrzany i dzięki temu wzrasta efektywność substancji aktywnych zawartych w preparacie z marihuaną medyczną. Ogromną korzyścią tego rozwiązania jest brak powstawania substancji smolistych, a także duża wygoda dla pacjenta.

W jakich schorzeniach warto rozpocząć leczenie medyczną marihuaną?

Działanie medycznej marihuany jest naprawdę szerokie i można ją stosować w przeróżnych schorzeniach dotykających w zasadzie każdy układ wewnętrzny w organizmie człowieka.

Dlaczego warto rozpocząć terapię medyczną marihuaną?

Przede wszystkim stosowanie marihuany medycznej znacząco poprawia komfort codziennego życia pacjentów z różnymi dolegliwościami. W porównaniu z innymi lekami marihuana lecznicza najczęściej ma zdecydowanie mniej niepożądanych skutków ubocznych. Terapia marihuaną stosowana jest nawet w przypadku ciężkich chorób, jak na przykład schorzenia onkologiczne, gdy standardowe metody leczenia przynoszą wiele przykrych skutków ubocznych. Medyczną marihuanę można stosować nawet w miejscach publicznych, dzięki czemu pacjenci w każdej chwili mogą zastosować lek i poczuć wyraźną ulgę na przykład w sytuacji odczuwania dolegliwości bólowych. Wystarczy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty, czyli między innymi receptę wystawioną przez lekarza oraz dowód zakupu leku w aptece w postaci imiennej faktury.