Umów się na wizytę stacjonarną w Warszawie

RECEPTA NA MARIHUANĘ MEDYCZNĄ

E-recepta na medyczną marihuanę

Medyczna marihuana powstaje w ściśle kontrolowanych warunkach. Przechodzi więc wiele analiz oraz poddawana jest badaniom, dzięki którym możliwe jest uzyskanie oczekiwanego stężenia substancji aktywnych. Marihuana o przeznaczeniu medycznym przynosi ulgę wielu pacjentom cierpiącym na najróżniejsze dolegliwości. Zarówno pacjenci chorujący przewlekle na poważne choroby autoimmunologiczne, jak i osoby odczuwające silne bóle mogą poczuć prawdziwą ulgę i dostrzec poprawę w codziennym funkcjonowaniu. Medyczna marihuana ma szerokie spektrum działania i doskonale sprawdza się w onkologii, reumatologii, gastrologii, neurologii, ginekologii, endokrynologii, urologii, dermatologii, a także wielu innych dziedzinach medycyny. Ze względu na pozytywne działanie medycznej marihuany coraz więcej osób poszukuje szczegółowych informacji o możliwościach zdobycia recepty na taki preparat. Regularna i przeprowadzana pod stałą kontrolą lekarską terapia medyczną marihuaną nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia łagodząc wiele stanów zapalnych, lecz przede wszystkim pozwala pacjentom normalnie funkcjonować w codziennym życiu. Wypełnionym pracą oraz obowiązkami.

Umów się na wizytę stacjonarną na medyczną marihuanę

Terapia medyczną marihuaną

W jaki sposób uzyskać e-receptę na medyczną marihuanę?

Medyczna marihuana stała się legalna w kraju od listopada 2017 roku. Oznacza to, że możliwe jest uzyskanie marihuany wytwarzanej w ściśle kontrolowanych warunkach, dzięki czemu dokładnie znamy stężenie substancji aktywnych. Aby uzyskać medyczną marihuanę należy najpierw otrzymać odpowiednią receptę. Leki z suszem mają działanie psychoaktywne, dlatego też wydawane są po okazaniu specjalnej recepty. Możliwe jest uzyskanie jej na przykład od lekarza podczas bezpośredniej konsultacji na wizycie stacjonarnej. Otrzymując receptę na medyczna marihuanę można rozpocząć jej przyjmowanie w wybranej postaci. Najczęściej odbywa się to poprzez waporyzację. Możliwe jest również stosowanie medycznej marihuany w formie np. suszu, olejków. Warto pamiętać, że wciąż nie sprecyzowano dokładnej listy chorób oraz dolegliwości, które można leczyć marihuaną medyczną. Przede wszystkim wynika to z bardzo szerokiego zastosowania preparatów i wciąż powiększającego się zakresu pozytywnego działania na przeróżne schorzenia.

Kto wystawia recepty na medyczną marihuanę?

Recepty na medyczną marihuanę wystawiane mogą być przez lekarzy oraz stomatologów. Należy jednak wiedzieć, że lekarz musi posiadać specjalne uprawnienia RPW. Warto również pamiętać, że nawet pacjenci z nieutrudnionym dostępem do lekarzy mogą mieć trudności z uzyskaniem recepty na medyczną marihuanę. Nie jest bowiem proste otrzymanie informacji czy konkretny specjalista posiada odpowiednie uprawnienia do przepisywania leków z marihuaną. Dlatego w każdej sytuacji najlepiej od razu skorzystać z najprostszej drogi, czyli umówić się na wizytę stacjonarną w naszej placówce. E-recepta wypisywana jest po przejściu konsultacji i kwalifikacji. Formularz wypełniony na początku trafia bowiem do właściwego specjalisty, który dokonuje analizy wszystkich informacji zawartych we wniosku przez pacjenta. Dodatkową korzyścią dla pacjentów płynącą z uzyskania e-recepty jest ominięcie zbędnego oczekiwania na wizytę u specjalisty. Umów się na wizytę stacjonarną w naszej placówce stacjonarnej.

Umów się na wizytę na medyczną marihuanę

Terapia medyczną marihuaną

Jak przebiega realizacja e-recepty na medyczną marihuanę?

Po dokonaniu analizy wypełnionego przez pacjenta formularza i odbytej konsultacji stacjonarnej, lekarz może zakwalifikować go do rozpoczęcia terapii medyczną marihuaną. W tym celu recepta zawiera szczegółowe informacje dotyczące zalecanego rodzaju i stężenia leku, a także dawki oraz sposobu przyjmowania. Każda e-recepta na medyczną marihuanę musi posiadać numer PESEL pacjenta, dlatego zostaje także odnotowana w Internetowym Koncie Pacjenta w historii leczenia. Korzystając z dostępu do IKP pacjent może w każdej chwili sprawdzić zapisaną dawkę medycznej marihuany oraz inne informacje podane przez lekarza. Jedną z istotnych informacji jest między innymi data ważności recepty. To właśnie w tym czasie należy zrealizować receptę, gdyż po przekroczeniu terminu jej ważności konieczne będzie uzyskanie zupełnie nowej e-recepty. Realizacja e-recepty na lek z medyczną marihuaną nie jest dla pacjenta skomplikowana, ponieważ potrzebne informacje wysyłane są pocztą elektroniczną oraz za pomocą wiadomości tekstowej na numer telefonu. SMS zawiera 4-cyfrowy kod pozwalający zrealizować e-receptę w aptece. Receptę można też zrealizować na podstawie wydruku informacyjnego, który posiada indywidualny kod kreskowy dla farmaceuty. Najczęściej farmaceuci proszą również o podanie numeru PESEL pacjenta.

Gdzie realizacja e-recepty na medyczną marihuanę jest możliwa?

Po zakwalifikowaniu się do terapii medyczną marihuaną oraz otrzymaniu e-recepty można udać się do apteki, aby zakupić lek. W aptekach nie zawsze wybrane leki z medyczną marihuaną są dostępne od ręki, dlatego może wystąpić konieczność odczekania kilku dni. Farmaceuta złoży odpowiednie zamówienie i lek zostanie sprowadzony w czasie 3 dni roboczych. Wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów jest wcześniejsze sprawdzenie dostępności medycznej marihuany w konkretnych aptekach. W tym celu wystarczy skontrolować dostępne aktualnie oferty wybranych aptek lub wykonać telefon do apteki stacjonarnej. Terapia medyczną marihuaną nie jest więc nielegalna i przede wszystkim nie wymaga od pacjentów wielkich starań i skomplikowanych procedur.

Umów się na wizytę stacjonarną na medyczną marihuanę

Terapia medyczną marihuaną

Kto może uzyskać e-receptę na medyczną marihuanę?

Medyczna marihuana zdecydowanie poprawia jakość codziennego życia i funkcjonowania. Wytwarzana w ściśle kontrolowanych warunkach charakteryzuje się skutecznym działaniem na wiele schorzeń i chorób. Do uzyskania e-recepty niezbędne jest odpowiednie wypełnienie ankiety oraz konsultacja na podstawie, której odbywa się kwalifikacja pacjenta do rozpoczęcia terapii medyczną marihuaną. W formularzu warto opisać szczegółowo swoje dolegliwości, aby lekarz sprawdzający informacje nie miał wątpliwości co dolega pacjentowi. Choroby i schorzenia kwalifikujące do leczenia medyczną marihuaną to między innymi:

Choroby autoimmunologiczne – medyczna marihuana doskonale wpływa na funkcjonowanie pacjentów cierpiących na przykład na neurologiczną chorobę autoimmunologiczną, jaką jest miastenia. Medyczna marihuana wyraźnie ogranicza nad reaktywność układu immunologicznego, a tym samym zdecydowanie poprawia funkcjonowanie całego układu nerwowego. Między innymi pacjent stosując medyczną marihuanę znacznie rzadziej czuje się osłabiony, a także nie odczuwa niekontrolowanych i silnych objawów choroby.
Padaczka – ataki padaczki zdecydowanie utrudniają codzienne funkcjonowanie pacjenta i jednocześnie mogą spowodować niebezpieczne konsekwencje zdrowotne. Podjęcie terapii medyczną marihuaną i regularne zażywanie leków może doprowadzić do zmniejszenia częstotliwości ataków padaczki nawet o 90%. Sprawia to, że pacjent odczuwa wyraźną ulgę i może prowadzić normalne życie na co dzień.

ADHD – zaburzenia tego typu silnie wpływają na codzienne funkcjonowanie pacjenta, który miewa duże trudności z koncentracją. Regularne stosowanie medycznej marihuany zapewnia poprawę nie tylko w przypadku zdiagnozowanego ADHD, lecz również innych problemów z zachowaniem i utrzymaniem koncentracji.
Choroby nowotworowe – medyczna marihuana wykazuje działanie hamujące dalszy rozwój komórek nowotworowych. Istnieją również przypadki, w których regularne stosowanie leków z medyczną marihuaną spowodowało całkowite zniszczenie komórek nowotworowych u pacjenta. Ponadto marihuana medyczna zmniejsza odczuwalność nieprzyjemnych efektów ubocznych chemioterapii w postaci wymiotów, nudności, osłabienia oraz dolegliwości bólowych.

Umów się na wizytę stacjonarną na medyczną marihuanę

Terapia medyczną marihuaną

Spektrum autyzmu – osoby z zaburzeniami w spektrum autyzmu mogą odczuwać wiele objawów, które czasem powodują zachowania agresywne. Osoby w spektrum autyzmu mierzą się również z odczuwaniem silnych lęków, rozdrażnienia oraz utratą spokoju ze względu na liczne bodźce. Medyczna marihuana działa w sposób uspokajający i wyciszający, dzięki czemu pacjent w spektrum autyzmu odczuwa wyraźną ulgę i lepiej radzi sobie z codziennymi wyzwaniami oraz funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Problemy trawienne – różnego rodzaju trudności z trawieniem i dolegliwości całego układu trawiennego mogą być powodem zakwalifikowania do podjęcia terapii medyczną marihuaną. Pacjenci, którym dolegają powtarzające się biegunki, nudności, zaparcia, a także silne podrażnienia jelit oraz dyskomfort, wzdęcia i ociężałość po jedzeniu zaczynają odczuwać wyraźną ulgę podczas zażywania medycznej marihuany. Warto pamiętać, że wszystkie problemy trawienne mogą być również konsekwencją poważnych stanów układu pokarmowego, który wymaga wyregulowania. Leki z medyczną marihuaną wpływają na układ pokarmowy, odczuwanie łaknienia i apetytu. Problemy z układem trawiennym mogą być spowodowane niedożywieniem i niedoborami poszczególnych witamin oraz minerałów. Zwiększenie apetytu pozwoli poprawić sposób żywienia i tym samym poprawić ogólny stan organizmu nawet przy zaburzeniach odżywiania.
Stany zapalne – różne stany zapalne występują przy wielu chorobach, schorzeniach, a także infekcjach. Medyczna marihuana poprzez korzystny wpływ na cały układ immunologiczny łagodzi wszelkie stany zapalne. Leki z suszem medycznej marihuany działają wyciszająco również na układ odpornościowy. Pacjenci, którym dolegają przewlekłe stany zapalne powinni rozpocząć terapię medyczną marihuaną, która poprawi ich codzienne życie i funkcjonowanie. Jeśli zaniedba się tego typu dolegliwości to w przyszłości zwiększa się ryzyko chorób autoimmunologicznych rozwijających się ze stanów zapalnych.

Umów się na wizytę stacjonarną na medyczną marihuanę

Terapia medyczną marihuaną

Silne lub przewlekłe bóle – dolegliwości bólowe mogą mieć różne podłoże, przyczyny i ogólny przebieg. Wielu pacjentów w pewnym wieku odczuwa silne bóle kręgosłupa spowodowane zwyrodnieniami, przeciążeniami, wypadkami lub przemęczeniem. Bóle mięśniowe dokuczają osobom pracującym fizycznie przez wiele godzin lub pacjentom z poważniejszymi schorzeniami. Ból może być również konsekwencją niefortunnego upadku lub obicia o różne przedmioty. Niezależnie od pochodzenia dolegliwości bólowych medyczna marihuana wyraźnie go łagodzi i pozwala ponownie wrócić do normalnego funkcjonowania w codziennym życiu. Kwalifikację do leczenia medyczną marihuanę można uzyskać również w sytuacji, gdy specjalista nie przepisze leków na migreny, a pacjent mimo tego odczuwa silne dolegliwości.

Problemy ze snem – zarówno bezsenność, jak i ogólne problemy ze zdrowym snem można skutecznie leczyć za pomocą terapii medyczną marihuaną. Utrzymujący się stan bezsenności jest nie tylko uciążliwy dla pacjenta, lecz również ma bezpośredni wpływ na jego codzienne życie i funkcjonowanie. Bardzo często bezsenność jest konsekwencją odczuwania stresu przez dłuższy czas, który może być spowodowany pracą, problemami osobistymi lub jeszcze innymi sytuacjami. Pozostałe trudności ze snem, takie jak częste wybudzanie się, zbyt płytki i krótki sen oraz problemy z zasypianiem, także kwalifikują do zażywania medycznej marihuany. Pacjent, który nie może się odpowiednio wyspać i wypocząć w nocy odczuwa większe rozdrażnienie, jest zestresowany oraz napięty, a codzienne obowiązki i zajęcia wydają się być wyczerpujące. Marihuana medyczna bardzo korzystanie działa na pogłębienie snu i dzięki temu uregulowanie rytmu dobowego pacjenta. Lepszy i przede wszystkim zdrowy sen doskonale działa na poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Stany lękowe – zbyt częste wpadanie w panikę, odczuwanie nadmiernego lęku, który nie jest uzasadniony, a także przewlekłe poczucie rozdrażnienia i rozkojarzenia to wielkie ryzyko dla zdrowia psychicznego pacjenta. Przyczyną takich odczuć mogą być zbyt silne bodźce każdego dnia, nadmierna dynamika codziennego życia oraz duża ilość obowiązków, a także brak czasu na relaks i odpoczynek. Medyczna marihuana pomaga wprowadzić się w stan uspokojenia i zrelaksowania, dzięki czemu lęki i rozdrażnienie łagodnieją, a z czasem mogą nawet całkowicie zniknąć. Brak poczucia komfortu w codziennym życiu może bowiem doprowadzić do poważnych i bardzo niebezpiecznych konsekwencji dla zdrowia fizycznego lub psychicznego pacjenta.
Informacje w ankiecie, które nie stanowią podstawy do kwalifikacji na terapię medyczną marihuaną

Umów się na wizytę stacjonarną na medyczną marihuanę

Terapia medyczną marihuaną

Wpisanie czegokolwiek w ankietę kwalifikującą do terapii medyczną marihuaną jest ogromnym błędem, który popełniają niektóre osoby. Ponadto warto wiedzieć, że istnieją sytuacje i dolegliwości, których medyczna marihuana nie wyleczy. Między innymi poważne stany depresyjne z towarzyszącymi myślami samobójczymi nie są podstawą do wprowadzenia leków z marihuaną. W takich przypadkach najpierw należy skorzystać z pomocy specjalisty od psychiatrii. Lekarze analizujący ankiety pacjentów starających się o e-recepty na leki z medyczną marihuaną nierzadko spotykają się również z informacjami o chęci spróbowania, gdyż terapia pomogła bliskiej osobie. Taki argument również nie jest odpowiednim powodem do uzyskania recepty na medyczną marihuanę. Wypisując ankietę pacjent powinien być precyzyjny i jednocześnie szczegółowo opisać swój przypadek oraz wszystkie dolegliwości, które medyczna marihuana mogłaby w efektywny sposób złagodzić lub całkowicie zwalczyć.

W jaki sposób używać medycznej marihuany w legalny sposób?

Już od kilku lat stosowanie medycznej marihuany jest legalne w Polsce. Aby jednak móc zażywać susz medycznej marihuany należy uzyskać receptę od specjalisty. Konieczne jest więc wypełnienie ankiety z formularzem dotyczącym stanu zdrowia oraz odczuwanych dolegliwości. Następnie ankietę analizuje lekarz i następuje konsultacja stacjonarna, który decyduje o zakwalifikowaniu pacjenta do terapii marihuaną medyczną. Po otrzymaniu recepty pacjent może wykupić marihuanę w wybranej aptece. Pacjenci, którzy są w trakcie terapii mogą zażywać marihuanę medyczną w zasadzie w każdym miejscu. Nawet w miejscach publicznych nie jest to nielegalne. Ze względu na wciąż niską świadomość społeczną pacjenci muszą czasem odbyć kontrole służb mundurowych. W takich sytuacjach wystarczy jednak okazać stosowny dokument w postaci recepty na medyczną marihuanę wystawioną przez lekarza. Pomimo kilku lat legalnego umożliwienia pacjentom leczenia medyczną marihuaną na objęcie tego refundacją będzie trzeba jeszcze poczekać. Ze względu na szerokie spektrum działania medycznej marihuany oraz duże grono pacjentów odczuwających poprawę podejmowane są starania utworzenia odpowiedniej ustawy ułatwiającej dostęp do terapii między innymi poprzez refundację leków z marihuaną.

Umów się na wizytę stacjonarną na medyczną marihuanę

Terapia medyczną marihuaną

Umów się na e-wizytę na medyczną marihuanę